Заняття з нитяної графіки.
В рамках екологічного місячника, спільно з вчителем Верещагою С. М. було проведено заняття для усіх бажаючих в техніці ізонитка. Метою стало ознайомлення учнів з новим видом декоративно-прикладного мистецтва - Нитяна графіка. Діти навчилися підбирати контрасні кольори, розвивали абстрактне мислення, удосконалили техніку володіння голкою, ниткою.
Нитяна́ гра́фіка (варіанти назви: ізонитка, зображення ниткою, нитяний дизайн; англ. String Art) — сучасне мистецтво графіки створення зображення композицією з натягнутих ниток на картоні чи іншому твердому матеріалі — основі, яка відіграє роль тла. Нитяну графіку також інколи називають ізографіка або вишивка на картоні. Як основу також використовується оксамитний або цупкий папір. Нитки можуть бути звичайні швейні, вовняні та інші. Також використовують кольорові шовкові або акрилові нитки. Предметом рисування можуть бути абстрактні візерунки, портрети, пейзажі тощо.
Історія ниткографії
Ниткографія, як вид декоративно-прикладного мистецтва, уперше з'явилася в Англії в XVII столітті. Англійські ткачі придумали особливий спосіб переплетення ниток. Вони забивали в дощечки цвяхи й у певній послідовності натягали на них нитки. У результаті виходили ажурні мереживні вироби, які використовувалися для прикраси житла. Існує версія, що ці роботи були свого роду ескізами для візерунків на тканині.
Результатом роботи стали цікаві картини, на яких ожили рослини і тварини рідного краю. Учні з великим задоволенням виконували завдання, обговорювали навколишній світ.