Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Практичний психолог

Дата: 12 грудня 2017 о 09:56, Оновлено 23 вересня о 19:29
Автор: Чорний В. В.

Сайт шкільного психолога 

Школа безпеки «ТЯМ» — новий простір для формування культури безпеки, доступний для всіх

Український фонд «Благополуччя дітей» та Офіс Ради Європи в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України запрошують освітян і батьків сміливо подивитися в очі проблемі сексуального насильства над дітьми і навчитися їй протидіяти на сторінці віртуальної Школи безпеки ТЯМ.

Тут є «мемчики» для ненудної розмови з підлітками про безпеку. І відеокурс для освітян, які хочуть впевнено працювати в темі профілактики сексуального насильства. І поради для батьків, як побудувати довіру з підлітками. А ще — довідник про сексуальне насильство, у мережі зокрема, корисні ресурси для самоосвіти батьків, методичні розробки для роботи в закладах освіти та контакти для отримання допомоги.

Звернімося до фактів. В Україні та Європі кожна п’ята дитина зазнала бодай однієї форми сексуального насильства офлайн. Слід розуміти, що сексуальне насильство — це і небажані дотики, і демонстрація оголених частин тіла чи їхніх зображень, і прохання сфотографуватися без одягу тощо. Також треба усвідомити, що в 90% цих випадків агресором є людина, яку дитина добре знає (близький родич, друзі родини, тренери тощо). А це значить, що небажання дитини залишатися наодинці з якимось дорослим може мати серйозні причини.

За свіжими вітчизняними дослідженнями, «нереальний» та анонімний Інтернет — ще небезпечніше місце. Так, за 2020 рік 1 з 4 дітей (23,5%) зіткнулися бодай з однією з форм сексуального насильства онлайн. Тож кібергрумінг, секстинг, порнопомста — це для дорослих незрозумілі слова, а для багатьох дітей — небезпечна реальність.

Однак чи не найбільше турбує те, що майже половина дітей НЕ поділилися ситуацією насильства, яка з ними трапилася в мережі. І тільки третина тих, хто поділилися, розповіли не друзям і подругам, а дорослим: батькам, старшим сестрам чи братам, іншим довіреним людям, які направду можуть допомогти.

Тетяна Басюк, виконавча директорка Українського фонду «Благополуччя дітей» акцентує: «Про що факти й цифри говорять нам, усвідомленим дорослим? По-перше, наш обов’язок — зосередитися на запобіганні. По-друге, ми маємо виховувати дітей у культурі безпеки: демонструвати її своїм прикладом, навчати правил безпечної поведінки та вчити розпізнавати ризики відповідно до віку. По-третє, діти мають нам довіряти — і в наших силах побудувати ці довірливі взаємини з ними та вчасно прийти на допомогу, якщо вона потрібна.

Упродовж багатьох років ми не просто закликаємо — ми пропонуємо конкретні інструменти. І цього разу наш арсенал поповнився авторськими ресурсними відео для освітян та креативними нагадайками для підлітків 13–17 років. Тож відвідайте Школу безпеки «ТЯМ» — новий простір для формування культури безпеки, і станьте тямущими дорослими».

Школа безпеки ТЯМ пропонує освітянам в допомогу:

  1. Рекомендовані Міністерством освіти і науки України методичні матеріали для профілактичної роботи з підлітками 14-18 років.
  2. Можливість взяти участь в онлайн-семінарі для освітян з презентацією онлайн-курсу за зазначеними вище матеріалами.
  3. Відеокурс на підтримку освітянам, які працюють чи хочуть розпочати роботу над профілактикою сексуального насильства та формуванням культури безпеки.
  4. Креативні картки для підлітків із правилами безпечної поведінки, які можна використовувати на заняттях та поширювати в соціальних мережах.
  5. Інтернет-сторінку Школи безпеки ТЯМ із перерахованими матеріалами кампанії, а також із довідником інформації про сексуальне насильство, порадами для батьків і контактами для отримання допомоги.
  6. Інформаційно-просвітницькі постери та сувенірну продукцію для розповсюдження в закладах освіти (надішлемо на запит).

Батьки також можуть долучитися до кампанії:

  1. Відвідати сторінку Школи безпеки ТЯМ та дізнатися більше про ризики сексуального насильства.
  2. Поговорити з дітьми про правила безпеки, скориставшись допомогою наших котиків.
  3. Поширювати матеріали Сторінки фонду та Сторінка уважних батьків у своїй спільноті.

Ви батьки? Ви освітяни? Не чекайте, поки це зробить хтось інший. Навчімо дітей захищатися разом!

Кампанія з підвищення обізнаності щодо запобігання сексуальному насильству над дітьми реалізується Українським фондом «Благополуччя дітей» в рамках проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні Фаза II»

Креативні партнерки кампанії Бюро соціальних комунікацій «До речі».

_________________________________________________________________

Для довідки:

Рада Європи є провідною організацією із захисту прав людини на континенті. Вона налічує 47 держав-членів, включно з усіма державами-членами Європейського Союзу. Усі держави-члени Ради Європи приєдналися до Європейської конвенції з прав людини — договору, спрямованого на захист прав людини, демократії та верховенства права. Європейський суд з прав людини здійснює нагляд за виконанням Конвенції у державах-членах.

З 2012 року Україна є учасницею Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська конвенція), яка є найбільш амбітним та всеосяжним міжнародно-правовим інструментом, спрямованим на запобігання насильству та захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також притягнення винних осіб до відповідальності та сприяння міжнародній співпраці в цих сферах.

ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» з 2014 року приєднався до Ради Європи в боротьбі з сексуальним насильством над дітьми, зосередившись на системній первинній профілактиці. Відтоді авторськими чи адаптованими методичними та інформаційними розробками наших експерток користуються тисячі освітян і батьків по всій Україні, щоб навчати дітей правилам безпечної поведінки.

Пандемія #COVID19 значно змінила світ. Якщо ви почуваєтеся пригнічено чи схвильовано через усі події, знайте, що це нормальна реакція. Проте це також означає, що потрібно стежити за своїм психічним здоров’ям та за стосунками з близькими людьми.

    Через пандемію з кимось із близьких ми проводимо значно більше часу разом вдома, а з кимось навпаки - спілкуємось менше. І те і те може спричинити проблеми в стосунках. Ми підготували для вас п'ять простих порад, які допоможуть дбати про стосунки.

Повний матеріал - http://uni.cf/3rljyAy

Пам'ятка для батьків з інформаційної безпеки

Поради психолога для батьків

ІНФОРМАЦІЯ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

«ЯК ЗБЕРЕГТИ ГАРНІ СТОСУНКИ З РІДНИМИ В УМОВАХ 24/7 В ОДНІЙ КВАРТИРІ»

Для учнів

Урок гендерної грамотності на тему:  «Дерево рівності»

 Детальніше....




18 жовтня відзначався  Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.

Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики,  на які наражаються українці, у Степанівській ЗОШ I-III ступенів з 24.09 по 18.10 2018 року пройшли заходи протидії торгівлі людьми.  Мета всіх заходів - підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. Протягом тижня учні школи переглянули   відеофільми «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей», «Скажи «Стоп» торгівцям людьми» та інші.

Практичний психолог Линнік Л.В. ознайомила старшокласників з проблемою торгівлі людьми, основними  способами втягнення дітей в торгівлю людьми, як уникнути цієї проблеми.

Для учнів 5-8 класів відбулися виховні години на тему:"Запобігання торгівлею людьми та експуатація дітей" «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».  

Учні 5-11-х класів взяли участь у проведенні загальношкільного виховного заходу "Попередження торгівлі людьми"

Під час заходу учні  звернули увагу  на питання : актуальні дані по торгівлі українцями.; поточні загрози, пов'язані з торгівлею людьми, що робити, якщо потрапив у біду; профілактика торгівлі людьми в Україні, виклики сьогодення.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.