Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

26 квітня День пам'яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26 квітня 2020 о 06:53, Оновлено 28 квітня 2020 о 15:35
Автор: Чорний В. В.
273 перегляда

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Визначити масштаби катастрофи та її впливу на здоров'я людей важко досі - тільки від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померли сотні тисяч людей. Прип'ять і навколишні села ще кілька століть будуть небезпечними для проживання.

Населення Прип'яті, яке в 1986 році становило 45 тис. осіб, повністю евакуювали протягом перших трьох днів після вибуху. Спершу керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень зі Швеції, де на АЕС «Форсмарк» знайшли радіоактивні частинки, які приніс вітер зі сходу, та оцінки масштабів зараження, розпочалася евакуація населення із зони ураження.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед, ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження. Понад 2,5 мільйонів мешканців України страждають від захворювань, спричинених опроміненням, і близько 80 тисяч із них отримують допомогу. За даними міжнародних організацій, в результаті аварії померли 60 тисяч ліквідаторів, а 165 тисяч стали інвалідами, у Європі зафіксовано 10 тисяч випадків вроджених патологій у новонароджених та 10 тисяч випадків раку щитоподібної залози.

У результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель. Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». 

Перегляньте ролик https://www.youtube.com/watch?v=Xr1jAJovUV4&t=2s   Щиро дякую дівчатам які взяли участь разом зі мною у цьому заході у режимі онлайн. Це учениці 6 класу Тупіленко Марія, Сгібнєва Злата, учениці 7 класу Врагова Світлана, Савчак Марія та особлива подяка випускниці нашої школи Московченко Дар'ї.

Перегляньте відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=zOxmBOAnevA&t=6s Після перегляду відео за бажанням у соціальних мережах можна розмістити тексти, графічних цитат та зображень "Не паліть суху траву" , відео(зображення за посиланнямhttps://stepanivska-shkola.e-schools.info/photoalbum/76574#photo927825) із хештегом #Чорнобиль34

Учні 11 класу перегляньте та опрацюйте урок за посиланням https://stepanivska-shkola.e-schools.info/library/category/43593 

Учні 5-11 класів Перегляньте документальний фільм «Чорнобиль. Точка часу» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=55ueObCiq-w

Шановні учні! Давайте запустимо шкільний флешмоб: Запаліть удома свічку пам'яті за загиблими ліквідаторами катастрофи або привітайте знайомого вам ліквідатора у режимі онлайн та викладіть фото у Instagram з хештегами #Пам'ятаємоПроЧорнобиль та #СтепанівськаЗОШ

Для узагальнення отриманої інформації візьміть участь у вікторині за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRkUS8YWqThvnwU7H4EzwBrHfOquFwtHx4Mv25UnOaJ6Uj-g/viewform?usp=sf_link

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.